Často kladené otázky

Je biketrial finančně náročný?

Náš klub vybírá od dětí 700,- Kč za pololetí, od dospělých členů 300,- Kč za půl roku. Pokud se rozhodnete s biketrialem začít, potřebuje jezdec do začátku standardní přilbu na kolo (kterou většinou má), vhodné jsou prstové rukavice a chrániče holení – postačí třeba fotbalové brankářské, investice v řádu stokorun. Trialové kolo do začátku vám zapůjčíme v klubu. Větší investicí je vlastní kolo (viz dále) a něco také stojí doprava na závody, ale v porovnání s ostatními sporty není biketrial náročnější.

Potřebuji vlastní kolo? Kolik stojí?

Klub disponuje několika klubovými koly, která nabízí novým zájemcům k zapůjčení a není proto nutné hned od počátku pořizovat si vlastní kolo. Počet těchto kol je ale omezen a záleží i na vhodné velikosti, nicméně klub se snaží vždy najít nějaké řešení, aby nováčci měli na čem začít. Po čase (půl roku, rok, dva) se ale jezdci obvykle poohlíží po vlastním kole, starší (ale použitelný model) z druhé (třetí…) ruky se dá pořídit za cenu od cca 5 tisíc korun, kdo to myslí s trialem a závody vážněji, musí čekat investici řádově kolem 20 tisíc. Špičková kola pro reprezentanty stojí padesát tisíc.

Musíme chodit na každý trénink, když to nestíháme?

Samozřejmě jsme rádi, když vezmete náš sport vážně a zapojíte se do tréninků, které jsou dvakrát týdně. Na druhé straně budeme raději, když k nám budete chodit alespoň jednou za týden, než kdybyste nechodili vůbec.

Kde trénujete? A jezdíte i v zimě?

K tréninku využíváme především areál Skalka ve Velké Bystřici a  krytou halu na Bělidlech (“pevnůstka”). Tato místa střídáme, aktuální plán a rozpis je vždy dostupný na našem webu v sekci “tréninky”. Trénujeme po celý rok dvakrát týdně, přes zimu navíc pro zájemce přibývá i možnost chodit jednou za týden do tělocvičny na Domě dětí.

Můžeme se přihlásit i po skončení náborové akce?

Samozřejmě, jsme otevření novým členům po celý rok. Přijďte.

Musí jezdit hned na závody?

Ne, nemusí. Závody nejsou povinné, na druhé straně nabízí dětem možnost získat nějakou motivační odměnu. Někdo ale není soutěživý typ a nerad se srovnává s druhými a tak nikoho nenutíme.

Jsou tréninky, i když je mokro?

Obecná poučka zní, že se trénuje za každého počasí, neboť na závodech si také počasí nejde vybírat. Nicméně chápeme, že dětem (čti: rodičům) se v dešti na trénink příliš nechce. Odpověď tedy zní: ano, pokud nepadají trakaře, trénujeme venku, jinak v hale. Nejste-li si jisti, zda to co z nebe padá, jsou už trakaře nebo stále jen mírný déšť, volejte (+420 721 048 805)

Musíme se hned přihlásit a zaplatit příspěvky?

Ne, každému necháváme měsíc na vyzkoušení a rozkoukání. Pokud během té doby zjistíte, že vám biketrial nesedl, nic se neděje – jen nám, prosím, řekněte, proč odcházíte. Pokud naopak za ten měsíc zjistíte, že vás náš sport baví, tak vás samozřejmě rádi zapíšeme do klubu (s čímž souvisí i povinnost zaplatit příspěvky).

7 komentářů u Často kladené otázky

 1. Lukáš Filip napsal:

  Trénujete i v době koronaviru?

 2. Stanislav Tvarůžek napsal:

  Kde je možné kolo koupit? Klidně z 3 ruky

 3. Zdeněk napsal:

  Dobry den chci se zeptat zda je mozne chodit s vami na treninky a popripade se registrovat u Vas v klubu je mi uz 28 let ale bike trial me chytl a v Uničově bohuzel jezdim sam dekuji za odpoved

  • RJ napsal:

   Zdravím, určitě to možné je, na věku nesejde 🙂 Tréninky jsou pravidelně pondělí a středa od 17 do 19 hodin, takže nejlépe dojet přímo na trénink a přidat se. Teď v léte ve Velké Bystřici, přes zimu v hale, viz Tréninky / Kde trénujeme…

 4. Marie napsal:

  Dobrý den, od kolika let je prosím biketrial vhodný? děkuji

  • RJ napsal:

   Od nějakých šesti let – děti v té době už mají základní tělesnou obratnost a zároveň už dokáží přijmout “povinnosti”, tedy jakýsi řád a pravidelnost při tréninku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *