Klub

Současnost klubu

uamk_logo

Biketrial klub Olomouc je místní organizací ÚAMK. Spolupracujeme také s olomouckým Domem dětí a mládeže a v rámci paralelně existujícího Sportovního centra BTR Olomouc i s Českou motocyklovou federací. Činnost klubu je založena na dobrovolné práci jeho členů – dětí, rodičů a dospělých jezdců.

V současné době klub patří mezi největší základny biketrialu v republice. Zajišťuje zázemí pro sportovní činnost jezdců z olomouckého regionu. Základní tréninkový areál se nachází v lokalitě “Skalka” u Velké Bystřice (bývalý lom poblíž přehrady a kynologického cvičiště). V jarním a podzimním období, kdy rychlé stmívání nedovolí odpolední tréninky v Bystřici, trénujeme u Domu dětí a mládeže v Olomouci na třídě 17.listopadu, kde jsou k dispozici umělé překážky (palety, cívky, pneumatiky) a hlavně elektrické osvětlení. V zimních měsících pak příprava probíhá v zastřešené hale – viz kde trénujeme.

Těžiště práce klubu je příprava jezdců na závody. Biketrial je organizovaný sport se soutěžními řády. Každoročně probíhá Mistrovství a Přebor České republiky, což představuje 8-12 závodů v různých lokalitách po celé republice. Na mezinárodní úrovni se pořádá Mistrovství Evropy, Evropský pohár a Mistrovství světa. Jezdci olomouckého klubu jsou díky svým výsledkům na domácích závodech na tyto mezinárodní soutěže pravidelně nominováni.

Pro zájemce o tento sport nabízí klub možnost využití tréninkových areálů, pomoc a radu zkušených jezdců při tréninku a možnost zapůjčení vybavení pro začínající jezdce. Na rovinu ale říkáme, že počítáme se spoluúčastí rodičů – jak při tréninku, tak při cestách na závody.


Čtěte dále: