Trialové letní menu

Posledním zazvoněním školního zvonku začíná léto plné cyklotrialu i biketrialu. Během letních prázdnin je pro vás připraveno několik výcvikových kempů, naplno se rozběhne Světový pohár, bojovat se bude o tituly mistrů světa obou federací a navíc ještě jednou o mistra Evropy. Nesmíme zapomenout ani na naše blízké Slovensko, kde na prázdniny naplánovali dvě zajímavé soutěže. Kompletní přehled najdete dále v textu.

Kempy

Prázdninové kempy nabízejí nejen trénink, ale i zábavu a setkání s kamarády. V nabídce na letošek jsou tři evergreeny:

Dressler Camp | Dějištěm je autokemp v Tanvaldu v Jizerských horách. Skvělé terény, skvělá parta, hostující zahraniční hvězdy, muzika, zábava, ale i dětská trialová školička – to všechno nabízí Dressler. Letos již desátý ročník v termínu 5.-10. července. Cena pro jezdce za 6 dní je 2690,- Kč se vším všudy, volná místa ještě jsou – přihlášky a podrobné informace najdete zde.

Trial Camp Tatranská Lesná | Klub 3AL Poprad pořádá v termínu 23.-25. července kemp pod Tatrami v Tatranské Lesné. Příroda, potoky, hory, výšlapy, zubačka. Podrobnosti hledejte na www.cyklotrial.sk a na facebooku.

Trial kemp Hamry nad Sázavou | Oblíbený kemp v hamerském trialparku nabízí každý rok nějaké překvapení. Jednou jsou to večerníčky nebo obří gril, jindy „vířivka“, příště třeba lávka přes rybník – nudit se tu nebudete. Desítky dětí i dospělých jezdců a zábava od rána do večera. Letos v termínu 24.-28. srpna (s možným posunem plus mínus den). Více info najdete na stránkách pořadatele  www.amkhamry.cz .

UCI sezóna na plný pecky

Pro mládež představují jednoznačný vrchol UCI sezony Světové hry mládeže (WYG). V termínu 5.-7. srpna se konají v německém Freiamtu a veškeré podrobnosti najdete na webu www.youthgames.cz, pro reprezentaci jsou informace v odkazovaném článku.

Do letních měsíců jsou soustředěny i tři z pěti závodů seriálu Světového poháru:  9.-10. července #2 Les Menuires (Francie), 30.-31. července #3 Vöcklabruck (Rakousko), 20.-21. srpna #4 Alberville (Francie). Čeští jezdci by na těchto soutěžích neměli chybět a pokud je chcete podpořit, případně se podívat na to, jak vypadá „svěťák“, využijte toho, že rakouský závod je docela na dosah. Více info najdete na www.cyklotrial.cz nebo www.amkhamry.cz. Bonusové informace k Vöcklabrucku najdete v tomto článku.

Do zbývajících prázdninových víkendů se vešlo ještě UEC Mistrovství Evropy 21.-23. července ve frnacouzském Le Puy en Velay a na samém sklonku prázdnin (29. srpna – 3. září) se koná UCI Mistrovství světa. Zatímco vloni bylo společné pro horská kola a trial, letos jsou obě části samostatně: za horskými koly se můžete vypravit na začátku prázdnin do Nového Města na Moravě, za trialem pak na konci prázdnin do italského Vermiglia.

Nesmíme zapomenout ani na domácí scénu:  Mistrovství České republiky mládeže je naplánováno na 2. července do Horšovského Týna (trial.htyn.cz), Mistrovství ČR v trialu dospělých se jede 13.-14. srpnaŘíčanech, podrobnosti na www.cyklotrial.cz.

Ani BIU nespí

Tradičně se během letních prázdnin koná Mistrovství světa v biketrialu federace BIU, již dvacáté páté v pořadí. To letošní se koná od 8. do 13. srpna v České republice – po třech letech opět v Blansku. Máte tedy šanci nejen vidět naživo v akci špičku světového biketrialu, ale také fandit početné české reprezentaci, která se v tomto domácím závodě představí. První dva závodní dny jsou naplánovány do lomu v Brně – Líšni, druhá dvojice soutěží se bude konat v tradičním terénu v lokalitě Palava. Bližší informace k MS najdete v angličtině v oficiální agendě nebo v češtině na www.biketrial.cz.

Slovenské zákusky

Jako aperitiv a dezert k tomuto bohatému menu si můžete dopřát dva závody na Slovensku. UCI Majstrovstvá SlovenskaRudině jsou v kalendáři v neděli 3. července (pozvánka je v předchozím příspěvku). Druhým závodem jsou Slovenské hry mládežeLučenci na slovensko – maďarské hranici, které se konají 20. srpna – podrobnosti zde

Příspěvek byl publikován v rubrice BIU, UCI, závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *