Report: EP a MČR Retz

Nápad znojemského klubu uspořádat šestý závod českého seriálu na rakouské straně hranic byl zajímavým zpestřením domácí sezony. A protože se podnik jel současně jako druhá soutěž Evropského poháru, posílilo startovní listinu i pár zahraničních jezdců.

Areál bývalého lomu v Retzu je hojně využíván milovníky mototrialu, kterých je v Rakousku opravdu hodně, v menší míře pak biketrialisty, kterých je zde naopak málo. Tuto sobotu zde bylo biketrialistů 92, z toho 79 českých, 11 zahraničních a 2 domácí – bratři Koberové totiž bydlí v sousední vesnici 🙂 . Využití areálu není pro pořadatele zadarmo, v ceně je ale zahrnuto  zázemí včetně sprch a také, jak si někteří účastníci povšimli, je celé okolí vzorně uklizeno.

Sekce byly napáskovány jak v dolní odstřelové části lomu, tak nahoře v akátovém hájku a na skalce s širokým výhledem do okolní krajiny. I přes rozlehlost areálu by ale zdejší lokalitě sedl více závodní model 3×6 sekcí než zvolený 2×9. Kontrolní úseky byly spíše lehčí, což ale jezdcům moc nevadilo – těžkých závodů už letos jeli až dost a Retz tak byla snad první soutěž seriálu, ze které si nikdo neodvezl plný počet bodů. V tom je zase větší počet sekcí fajn, lze snázeji zařadit pár vyloženě snadných úseků, které projedou všichni. Děti to pak hned víc bavilo. Užívat si mohly i po závodě, Kinderwelt Hatě, tradiční partner znojemských závodů, zde rozbalil skákací hrady a další atrakce pro ukrácení času do vyhlášení výsledků.

Z Biketrial klubu Olomouc se soutěže zúčastnilo deset jezdců. Pro Lukáše Janku to byla neplánovaná zastávka při cestě z Val di Sole a přesto, že startoval víceméně z donucení, tak v kategorii junior trochu překvapivě zvítězil. Tomáš Vepřek předvedl vynikající výkon a se 3 TB skončil v kategorii minime druhý – hned za Morewoodem, který odjel závod čistě za nulu. Poslední pohár (mimochodem, trofeje v podobě točicího kola na osičce měly nápad a vtip) z našich jezdců si domů vezl Hynek Straka za třetí místo v bílé hobby. Hned tři další závodníky jsme měli v benjaminech: Vojta Vepřek šestý, Tomáš Valenta devátý, Vojta Koblížek dvanáctý. Vašek Hrdlička v poussinech na desátém místě. Karel Šnábl s Honzou Šmiřákem se v zelené hobby zařadili na šesté a sedmé místo. Filip Ehrmann v růžové hobby skončil desátý. Na výkonech našich jezdců bylo hodně poznat, kdo chodil pravidelně trénovat i během prázdnin a kdo si naopak na kolo vzpomněl až na hamerském kempu. Však ještě letos bude příležitost se zlepšit. Třeba už příští sobotu v Březové.

Celkové výsledky, fotogalerie

Kompletní výsledky najdete zde. Na fotky se můžete podívat třeba do galerie AMK Hamry.

Příspěvek byl publikován v rubrice BIU. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u Report: EP a MČR Retz

 1. Jaroslav Pochtiol napsal:

  Dostanou řády českého biketrialu na p…l?

  Rád bych se mýlil, až uvidím tabulku celkového mistrovství republiky, rád se i omluvím.
  V sobotu 3.9. 2016 se konal v Retzu další ze závodů M- ČR, který byl zároveň i druhým závodem EP v biketrialu. Na stránkách BT Biketrial byly zveřejněny výsledky tohoto klání. A zde jsem objevil několik nejasností. Budu konkrétní, proto prosím jmenované, aby to nebrali osobně, toto je problém BK, jestli se dá komisí nazvat dvojka pánů Kakáče a Pavlíka / poslední zápis z jednání tehdy ještě tříčlenné komise je z 28.11. 2014/. Již při zveřejnění výsledků mělo být bodování upřesněno / umístění v M-ČR a umístění v EP / a mohl jsem si ušetřit tento dotaz.
  Domnívám se, že toto je problém tzv. smíšených závodů
  V závodech M-ČR v 2016 jezdí Marek Hlávka v kategorii Elite. V tomto zmiňovaném závodě však Marek startoval v kategorii Junior. Podle mého mínění Marek bodoval pouze v EP a neměl by se objevovat /brát body/ v hodnocení M-ČR.
  Cituji z řádů :
  Přestupy v soutěžích 39.6.
  39.6.1. Jezdec může v soutěžích P-ČR a M-ČR změnit svoji kategorii maximálně jedenkrát v roce a to pouze o kategorii výše. Konec citace.
  Chtěl –li brát body v M-ČR měl startovat v kategorii Elite, tímto svým startem však upřednostnil umístění v EP/ z mého pohledu po účasti na závodech v Anglii logické rozhodnutí/
  Stejný problém vidím i v kategorii Minime u Adama Kosíka.

  Prosím o vysvětlení a zároveň děkuji.
  Jaroslav Pochtiol

  • RJ napsal:

   Zřejmě vycházíš z neoficiální tabulky průběžných výsledků tady na webu, kterou jsem dal dohromady jen tak ve volné chvíli pro své vlastní potěšení, nemaje k dispozici dostatek oficiálních informací… Takto hluboce jsem nad zařazením do kategorií nedumal (s takovými maličkostmi si my, bulvární novináři, hlavu nezatěžujeme), a prostě body připsal podle stejného klíče, jak jsou udělovány třeba na posledním závodě sezony na BVV – tedy jedeš juniory – jsi věkem junior – tak šup s tvými body mezi juniory. S tím pravidlem o přestupech máš ale zřejmě pravdu a skutečně
   by podle něj neměli být Marek Hlávka s Adamem Kosíkem do MČR za Retz započítáni vůbec. To je ten problém kombinovaných závodů – srozumitelně to měli rozčleněno ve výsledcích z Eltonu, kde bylo zakřížkováno, zda jezdec jede British Cup, European Cup nebo obojí. Naštěstí ale nejsem ani oficiální, ani proškolený časoměřič, takže počkejme na oficiální výsledkovou tabulku průběžného pořadí, která se jistě včas objeví a bude jasno – a já pak převezmu oficiální verzi. Naši dva kluci jsou na tom každopádně nyní vyrovnaně – nejhorší výsledek se škrtá, takže aktuálně se každému z nich započítávají tři dvacítky a dvě sedmnáctky. A před sebou mají ještě tři soutěže.

   • RJ napsal:

    A teď koukám, že už je průběžné pořadí i na oficiálních stránkách – a my pořád, že se tam informace objevují pozdě! Přitom to není pravda, jen se objevují skrytě… Nicméně body jsou tam přiděleny stejně jako tady u nás.

   • Jaroslav Pochtiol napsal:

    Radku, děkuji za odpověď, abych však byl upřímný očekával jsem vysvětlení od někoho z dvoučlenné BK. Stejný dotaz jsem totiž napsal do diskuze na stránky Biketrialu. Je mi jasné, že kluci si to mezi sebou rozhodnou až v posledních třech závodech. Chtěl jsem jenom poukázat na skutečnost, že v případě jezdců se všichni odvolávají na platnost řádů a v tomto případě našim nejvyšším řády nic neříkají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *