Slovenské hry mládeže v Lučenci

lucenecProjekt Youth Games úspěšně “nakazil” i Slovensko a letos se u našich sousedů jede první ročník seriálu Slovenských her mládeže v cyklotrialu. Velký podíl na tomto rozvoji má klub NovoCK z Lučence a právě tam seriál o víkendu odstartoval. A tak jako Slováci jsou již nedílnou součástí českých Youth Games, nemohli chybět ani Češi na Slovensku 🙂 Z olomouckého klubu to byli Kuba Valenta v roli rozhodčího a také čtyři závodníci. Pája Povýšil v promese potřeboval první kolo na rozkoukání, ale pak už to šlo skvěle a je z toho šesté místo. Matyáš Buriánek se rozkoukával ještě o jedno kolo déle a vyšlo mu to na osmou příčku, jeho brácha Pepek patřil mezi startujícími k nejmladším, ale rozhodně ne k posledním: se startovním číslem 13 dojel na 13. místě. Čtvrtý z našich závodníků, Věnek Valenta se představil v poussinech a jel stylem nula – jedna – pět – čtvrté místo. Je skvělé, že těch nul nebylo málo a když si dá příště pozor, aby nepřehlédl nějakou tu branku, tak bude méně i těch pětek. Každá zkušenost se počítá a proto je moc dobře, že kluci na závody vyrazili. Kompletní výsledovka zde. Další kolo slovenských her mládeže se koná 26. 5. v Záriečí, český cyklotrialový seriál pokračuje 16. 6. ve Veselí nad Moravou. A již tuto sobotu a neděli se závodí také v biketrialu v Retzu – zkrátka “furt se něco děje”.

Příspěvek byl publikován v rubrice UCI, zahraniční, závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.