Světové hry mládeže

venekNa UCI Trials Světových hrách mládeže (WYG) v italském Lazatte měl v sedmnáctičlenném reprezentačním týmu olomoucký klub tři zástupce: Tomáše a Vojtu Vepřkovy a Věnka Valentu. Celý závod byl postavený “na dvorku” místního motoklubu a vše bylo na dosah: tratě, občerstvenní, paddock i sprchy. Ty byly využívány několikrát denně, protože po celé tři dny závodu panovala horka kolem pětatřiceti stupňů. Do páteční týmové soutěže národů se zapojili Tomáš s Vojtou. Oba jeli bezchybně, možná kdyby zariskovali, mohli dovézt nějaké body navíc – nebo také nic. Český tým i díky nim skončil na druhém místě.

V soutěži jednotlivců závodil Tomáš prvním rokem v nejvyšší kategorii cadet. V semifinále vybojoval 9. místo, což znamenalo postup do nedělního finále. Sekce připomínaly elitu na svěťáku a Tom na nich udržel devátou příčku. Vojta také přestoupil do vyšší kategorie a v benjaminech skončil na třináctém místě, tedy prvním nepostupovém. Od finále jej dělilo 5 trestných bodů. Pro Věnka byly letošní WYG první zkušeností, ale právě závodní zkušenosti jsou to, co potřebuje. Dvacáté čtvrté místo mezi 36 startujícími není špatný start. Podrobnosti o průběhu WYG jsou na webu youthgames.czfacebooku.

Příspěvek byl publikován v rubrice UCI, zahraniční. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>