Sardinie: Vojta málem králem

sardinieJiž podruhé hostila Bolotana mezinárodní biketrialový závod. Před dvěma lety to bylo mistrovství Evropy, letos sardinští “povýšili” na mistrovství světa. Plusem jsou vynikající 100% přírodní terény, mínusem pak komplikovaná doprava na místo dění trajektem nebo letecky. I to mohl být jeden z důvodů, proč se letošního MS zúčastnilo pouze devadesát startujících. Česká výprava se svými dvěma desítkami jezdců přesto patřila mezi ty početně největší. Náš klub v ní zastupovali Vojta a Tomáš Vepřekovi. První závod je čekal v pátek, druhý v sobotu. Systém šampionátu na dvě kola vytváří na jezdce silný tlak, při vyrovnaných výsledcích rozhoduje umístění v posledním závodě.

Na vlastní kůži si tuto psychickou zátěž vyzkoušel Vojta v benjaminech: v prvním kole skončil na druhém místě s 0 TB, pouze pár vteřin za stejně jedoucím Kubou Mudrákem (SVK). Skvělý výsledek jej na jedné straně nabudil, v noci nemohl ani usnout, jak moc se těšil, na druhé straně vědomí, že ve druhém kole půjde o všechno, řádně našponovalo nervy. Vojta nicméně v sobotu začal výborně: první sekce za nula, druhá také, třetí s obávaným velkým skokem bez chyby stále s čistým kontem. Jenže ve čtvrté sekci si šlápl na posledním kameni (1 TB) a náhle se všechno sypalo jak domek z karet. Pětka, jednička, pětka jednička a po prvním kole se propadá až někam k šestému místu. Ve druhém kole sice bod upsal, ale výsledné osmé místo s 25 TB je po včerejšku pádem až na dno (teda, ne úplně doslova, celkem bylo v kategorii 16 startujících). Naštěstí ale ostatní jezdci kromě Mudráka předvedli ve dvou dnech podobně nevyvážené výkony a Vojtovi to v součtu vyšlo na třetí místo a bronzovou medaili. Lucky man!

Tomáš, jak už bylo napsáno dříve, závodil v kategorii minime. Po tom, s čím se musel poprat ve finále kadetů na UCI WYG o týden dříve v Lazatte, měl nyní na sekcích mnohem větší pohodu a ukázal, že i když “letos moc netrénoval, protože pomáhá tátovi stavět dům”, je ve vynikající formě. Bohužel se jak první, tak druhý den nevyhnul jedné pětibodové penalizaci a v obou případech to znamenalo druhé místo. Vzhledem k tomu, že pořadí první trojice v této kategorii bylo po oba dva dny identické, je výsledné druhé místo a stříbrná medaile spravedlivým výsledkem.

Oběma jezdcům i jejich doprovodům gratulujeme ke skvělým výkonům a přejeme šťastnou cestu domů.

Tituly mistrů světa získali: Václav Kolář (CZE, elite), Adam Morewood (GBR, junior), Hannes Herrmann (GER, senior), Alan Rovira (CAT, minime), Gemma Abant (CAT, femine), Jakub Mudrák (SVK, benjamin) a Jiří Sehnal (CZE, poussin). Celkové výsledky najdete na www.biketrialinternational.com.

Příspěvek byl publikován v rubrice BIU, zahraniční. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Sardinie: Vojta málem králem

  1. Josef Herka napsal:

    Oběma klukům jak Vojtovi tak Tomovi velká gratulace k dosaženým titulům na MS na Sardinii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *