Květen- Ondřejov, Brno a Kyjov

Po klubovém soustředění vyrazili olomoučtí jezdci do ondřejovského trialparku. Cílem bylo otřepat biketrialová pravidla a po zimní pauze se konečně vidět se všemi přáteli.  Komise u Satana postavila obtížné, technicky náročné, nezřídka hrabankové sekce. Vítězil tak ten, kdo měl jistotu v rovnováze, pevný skok… a nedošel mu čas. V U14 zvítězil náš Maty B., druhý skončil Paja P. V U12 skončil Pepa druhý. Johannka potrénovala v open bílé a dojela pátá. Ludva v open růžové vybojoval osmé místo.

Týden poté se konaly první UCI závody, Tradicí se již pro tento první závod stává Brno, opět s velkou účastí 112 závodníků (i zahraničních). Myslím, že v Brně se všem líbilo, sekce byly moc pěkně nachystané, přehledné…jedna báseň. Olomouckých jezdců konečně na startu oproti předchozímu týdnu přibylo.  V promese skončila na bedně bronzová Kaja P. Premiéru si odzávodil Honza Š.- skončil šestý, Ludva osmý. V poussinech  se Viktor umístil na šestém místě, Gusťa jedenáctý. I v kategorii Benjamin jsme měli zastoupení: Pepa druhý, Teo desátý. Johannka v “malých holkách” brala nevděčnou bramboru. V minime zvítězil Kuba Š., Maty- při svém debutu v kat. Minime skončil pátý, Paja sedmý. Veněk v Cadetech druhý.
Elite 20- Vojta se umístil pátý, Tom v “26” třetí- ten bohužel kvůli technické závodě závod nedokončil. Open oranžovky vyhrála Johannka, Vašek K. skončil desátý.  V open bílé vybojoval čtvrté místo Teo a v open modré Luky skončil jedenáctý. V open zelené Pepa skončil druhý ( zde se ukazuje, že lehké sekce pro něj prostě nejsou). Nechyběl ani Luky F. Ten bohužel do začátku závodu nevydržel a jel “zkontrolovat” brněnskou nemocnici. Je ale v pořádku, brada je zašitá a určitě ho uvidíme na příštích závodech.

Poslední zastávkou minulého týdne byl Kyjov a pohár v BIU. Na start se postavili: jezdci od Buriánků, Povýšilů a Brzobohatých. Kyjovští přátelé přes zimu nezaháleli, pořídili nové překážky, některé přestavěli, zkrátka jako vždy to bylo milé svezení. Dobré jídlo bylo, gulášek byl…i déšť byl…zkrátka v Kyjově je všechno v pořádku, přesně jak má být.
v U12 si konečně spravil chuť Pepa a bral první místo. v U14 zvítězil Paja, Maty dojel druhý. Johannka v Open bílé vyjela sedmé místo, Ludva v open růžové vybojoval šesté místo.

Kdo dočetl až sem, tuší, co by následovalo, kdyby už bylo po víkendu…jasně květen dělí zastávky BIU a UCI spravedlivě. Takže o víkendu na viděnou v Blansku, na UCI Českém cyklotrialu. 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *