Report – Blansko

blansko2Blansko vždycky těžilo z přírodního prostředí, koryto potoka a strmé svahy nad ním nabízí pro stavbu sekcí nepřeberný výběr kamenů. Na několika místech se do nich stavitelé přesto rozhodli přidat kládu nebo dřevěný žebřík. Sekce byly rovnoměrně rozmístěny podél okruhu a rozdělily tak obvyklý turistický pochod na více částí – sice byl stejně dlouhý, ale než když jsme došli tam, kde dříve bývala první sekce, měli jsme už čtyři úseky za sebou. Dvě umělé sekce “pro diváky” byly navíc postaveny přímo u přehrady. Dobře vymyšlený tah bohužel částečně překazilo počasí. Jestliže totiž minulý týden v Bystřici panovala tropická vedra, v Blansku bylo o dobrých patnáct stupňů méně a tak pláž zela prázdnotou. Navíc se od západu nekompromisně přibližoval pás deště.

blansko1Jezdci, kteří startovali v deset hodin, sice stihli většinou odjet první kolo ještě “zasucha”, kolem poledne ale všechny bez rozdílu potrápil déšť, takže co jezdci nezvládli zajet v prvním kole, to ve druhém až na výjimky nenapravili. V Blansku nebyly sekce nikdy snadné, letos tomu nebylo jinak a déšť jejich průjezdnost rozhodně nezlepšil.

Závod zakončilo finále pěti nejlepších jezdců o krůtu a klobásy. Dvě sekce u přehrady se jely na rychlost, s živým komentářem a podporou publika. Byť bylo možné zaslechnout i námitky, že se kvůli tomu musí čekat s vyhlášením výsledků, vnímám zařazení finálové show jako dobrou věc – jak pro diváky, tak třeba pro mladé jezdce a jejich doprovody, kteří povětšinou nemají během závodu moc času sledovat borce z elity.

Vyhlašování výsledků pod velkou žlutou bránou ÚAMKu již bylo opět bez deště. Originální průsvitné medaile vtipně doplnil trůn a koruna pro krále či královnu každé kategorie. Blanenský klub se nejen tímto snažil pod novým vedením vnést do tradičního závodu nové prvky a to se určitě podařilo, i když možná ne každému nové názory sedí.

Vítězové kategorií: elite Václav Kolář, junior Martin Štěpánek, senior Tomáš Zedek, minime Tomáš Vepřek, benjamin Kryštof Hanzal, poussin Vojtěch Hříbek, hobíci a kompletní výsledky zde.

blansko3Náš klub měl silné zastoupení, mezi 84 jezdci jich jelo v olomouckém bílo-zeleno-červeném dresu celých třináct, medaile si ale odvezli pouze tři z nich – stříbrní Lukáš Janka v juniorech a Vojta Vepřek v poussinech a především vítěz kategorie minime Tomáš Vepřek. Blahopřejeme!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice BIU, domácí, závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *