ME Brno, den druhý

EBIC_2017_R1Druhým dnem se uzavřelo letošní indoor mistrovství Evropy v biketrialu – ten přívlastek “indoor” je vlastně nadbytečný, protože to druhé, outdoorové ME plánované na září, bylo zrušeno z důvodu kolize termínu s katalánským referendem o nezávislosti. Kdo sleduje zpravodajství z této španělské oblasti, ví, že obavy o bezpečnost účastníků nebyly až takové malování čertů na zeď.

Avšak zpět do listopadového Brna: dnes se závodilo v kategoriích poussin, benjamin a femine. V poussinech exceloval Jirka Sehnal (CZE), který si pro titul dojel s čistou kartou v obou kolech. Benjaminy opanoval Jakub Mudrák (SVK) se 2 TB – hned tři další jezdci za ním měli o pouhý bod více a jejich pořadí tak rozhodl čas. Olomoucký Vojta Vepřek měl bodů devět a patří mu páté místo. Kategorie femine byla výhradně českou záležitostí, titul se zde tedy podle čl. 30 pravidel BIU neuděluje – vítězkou se nicméně stala Bětka Pečínková (CZE) s 2 TB. Gratulace všem vítězům!

Celkové výsledky zde.

Závod ME se českým jezdcům současně započítával jako finálová soutěž seriálu MČR/PČR. K němu se ještě vrátíme po vydání oficiálních výsledků.

Příspěvek byl publikován v rubrice BIU. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>