Výlet do Prusic

Foto: Lukáš Buriánek

Matyáš Buriánek (foto: Lukáš Buriánek)

Na sobotní výlet do Prusic se z našeho klubu vypravili hned čtyři závodníci. Někteří vyrazili už pátek večer a ráno v klidu dospávali v autě před halou, jiným ranní vstávání tolik nevadí a dorazili až v sobotu. Těžko rozhodnout, která varianta je lepší: zda silničky páté třídy, které k cíly vedou, projíždět za světla, nebo v noci a díru vedle díry raději nevidět. Vtip s japonským slovíčkem “samajama” se zde stává realitou. V cíli v cyklotrialovém kravíně na všechny čekalo pět sekcí, pět rozhodčích a pět pomocníků – čínská pravidla jsou na rozhodčí náročnější, počítat zároveň trestné i plusové body jeden člověk nezvládne.

Tratě byly spíše těžší než lehčí, ale jak pro koho, že. “Na některých sekcích jsou poslední branky současně výjezdem ze sekce, takže třeba promesa vyjíždí se sekce jinudy než poussin a tak dále”, upozornil Libor Pecháček všechny závodníky při rozpravě na startu. Vzpomněl jsem si na Vojtíka, jak při závodech ve Sklence nemohl najít výjezd ze sekce a hledal, kudy ven. “Vojto, každá sekce má nějaký výjezd”, upozornil jsem jej pro jistotu i tentokrát, ale jako když hrách na stěnu házíš. Výjezd našel, ale pro špatnou kategorii. Naštěstí u čínských pravidel to až tak moc nevadí, pokud máte čistě projeté všechny branky (a nedojde ke shodě bonusových bodů), je jedno, jestli sekci ukončíte s nulou nebo pěti trestnými.

Pojďme ale k výsledkům našich závodníků. Pája Povýšil nastoupil do promesy. Jeho táta ještě den před závodem absolvoval neplánovaně martyrium s prasklou brzdou, ale vše se podařilo opravit a ani jezdec nezklamal: 450 nasbíraných bodů znamenalo 4. místo. Potěšující je i to, že některé tratě dojížděl s méně než 5 trestnými. Druhým našim zástupcem v promese byl Matyáš Buriánek. Se 200 body skončil na místě šestém.

Již zmíněný Vojta Vepřek letos jede benjaminy a vybojoval mezi nimi 2. místo – jen 3 branky (neboli 30 bodů) jej dělily od vítězství. Tomáš Vepřek v kadetech naopak svým soupeřům nedal šanci a s dvojnásobným bodovým oproti soupeřům hladce zvítězil. Když pak zjistil, že se jeho souputník Andrej přihlásil ještě i do odpolední volné zelené, přidal se k němu. Síly ale ubývaly rychleji než by chtěl a v tomto druhém závodě se musel spokojit s druhým místem.

Sobotou jsou všechny (oba) letošní zimní indoory za námi a pomalu je čas začít vyhlížet venkovní soutěže. Na konci dubna začíná biketrialový seriál, kde náš klub budou reprezentovat Tomáš a Vojta Vepřkovi, první květnovou neděli startuje i cyklotrialový pohár – zde bychom měli mít zástupců více.

Výsledky z Prusic najdete zde.

p.s.: Nové dresy už jsou objednané, Matyáši!

Příspěvek byl publikován v rubrice domácí, závody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *