Blanenský závodní víkend

Hned dva rozdílné závody, ale oba precizně nachystané a provázené krásným počasím, nabídlo o víkendu trialistům Blansko. Sobota patřila druhému kolu seriálu MČR v biketrialu, které se jelo v lese u Palavy. Přírodní tratě jsou lákavé nejen pro “starou gardu”, která začala čím dál víc plnit kategorii hobby zelenou, ale i pro jezdce z okolních zemí – na Palavě se sešlo celkem 85 startujících. Z našeho klubu nastoupili Tomáš a Vojta Vepřkovi a oba vyhráli: Tomáš v minimech, Vojta v benjaminech. Gratulujeme!

blanskoV neděli pokračoval závodní víkend v trialparku první soutěží Českého poháru mládeže v cyklotrialu. Jiná pravidla, ale výsledky můžeme klidně opsat z předchozího odstavce: Vojta vyhrál benjaminy, Tomáš pro změnu kadety. Olomouckých dresů však bylo vidět na tratích tentokrát více. Vašek Hrdlička, Věnek Valenta a Dan Bartek se pustili do souboje s bílými tratěmi a někde to šlo lépe, jinde hůře. Pája Povýšil a Matyáš s Pepčou Buriánkovi soutěžili v promese, i pro ně to byla dobrá zkušenost, podívat se, jak jezdí konkurence. Závody přináší poučení všem: “Jednu pětku jsem mu udělal já, vypadalo to, že padá, tak jsem po něm instinktivně chňapnul, ale on mezitím stoupl na kámen a mohl mít jen jeden bod”, vyčítal si táta Tomáš po závodě.

Příspěvek byl publikován v rubrice BIU, UCI. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>