Cyklotrial za řekou

za1Jeden den, dvě akce, dvě různá místa. Obě spojuje slovo “říčka” v zeměpisném názvu a obě spojuje jméno Buriánek. To první místo se jmenuje Říčany (přestože jím protéká namísto řeky jen jakýsi potok) a Lukáš Buriánek zde v sobotu pořádal v rámci Industry Art Festu speedtrialový závod – video z akce jistě bude brzy na facebooku Trialsection. To druhé místo je na Slovensku, jmenuje se Záriečie, protéká jím říčka Biela Voda a konalo se zde druhé kolo Slovenských her mládeže v cyklotrialu. A právě na ně se vypravili ti “naši” Buriánci, Matyáš s Pepou a s celým svým týmem: řidičem, mechanikem, trenérem, psycholožkou, výživovou specialistkou, sponzory – tedy jedním slovem s rodiči.

Závod Her mládeže spolu se Slovenským pohárem pořádal klub CTK Záriečie. Oba olomoučtí jezdci nastoupili v kategorii promesa, čekalo na ně 5 sekcí na 3 kola. Tříkolový systém klukům zjevně vyhovuje: lepší se kolo za kolem. Matyáš nakonec obsadil páté místo, Pepek skončil osmý – alespoň tak to je psáno na “obrazovce” legendárního místního dřevěného výsledkového kompjůtru.

za2

Pokračování Slovenských her i poháru je naplánováno na sobotu 9. června do Rudiny – a shodou okolností se opět závod potkává s jinou akcí v Říčanech. Tak uvidíme, kam se kdo z klubu vypraví 🙂

za3

Příspěvek byl publikován v rubrice UCI, zahraniční. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *