Český pohár Veselí nad Moravou

ves

foto z facebooku Václava Koláře

V sobotu se závodilo na Jižní Moravě, kde bylo připraveno pokračování Českého poháru mládeže – Youth Games. Místní “monstrózní trialpark”, jak jej ohodnotil Vašek Kolář, nabídl dostatek místa pro 7 rozlehlých sekcí. K nelehkým překážkám se tak přidala ještě nutnost dlouho na trati neváhat a neodpadnout fyzicky. Vítězství proto neměl nikdo zadarmo. Kromě mládežnické soutěže ve Veselí odstartoval prvním kolem i Český pohár dospělých a bylo na co koukat. V elite 20″ zvítězil Samuel Hlavatý, v elite 26″ potěšil diváky svou vítěznou jízdou David Herka.

Náš klub měl zastoupení hned v pěti kategoriích. V promese se tentokrát nejlépe dařilo Matyáši Buriánkovi, který skončil sedmý, o dvě místa za ním pak Pája Povýšil. Pepča Buriánek byl mezi startujícími nejmladší. V poussinech dobře zabojoval Věnek Valenta a skončil pátý, zatímco Vaškovi Hrdličkovi tentokrát tratě nesedly. Vojta Vepřek v benjaminech nebyl po prvním kole sám se sebou vůbec spokojený, ve druhém už to bylo výrazně lepší a vyneslo mu to bronzovou medaili. V cadetech Tomáš Vepřek bodově daleko utekl všem soupeřům a zlatou medaili si plně zasloužil – nicméně po dojezdu na něm bylo vidět, že jej stála hodně sil. Poslední medaili přidal Matěj Taneček v open bílé, kdy se mu podařilo na rozstřelové sekci zajet nejlépe ze všech čtyř kandidátů na třetí místo.

Kompletní výsledky na stránkách Youth Games.

Příspěvek byl publikován v rubrice domácí, UCI. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>